şifremi unuttum?
Ana Sayfa Gündem "Uçan Yol" Son Virajda

"Uçan Yol" Son Virajda

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafiğin rahatlatılması için yaptığı çalışmalara önemli bir ulaşım yatırımını daha ekledi. Gürçeşme ile Yeşildere Caddesi arasında, İzmir Banliyö Sistemi-İZBAN’ın üstünden aşarak bağlantı sağlayacak “Gürçeşme Karayolu Üst Geçidi” inşaat çalışmaları yüzde 80 oranında tamamlandı.
Bu bölgedeki iki noktayı birbirine kestirme olarak bağlayacak olması nedeniyle oldukça önemli olan Gürçeşme Karayolu Üst Geçidi; Gürçeşme, Yenişehir ve Buca trafiğini rahatlatacak. Köprü ayakları tamamlanan, köprü bağlantıları için duvar imalatları süren taşıt köprüsünün yılbaşından önce tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor. 

Kentin trafiği için iki önemli güzergah olan Gürçeşme ve Yeşildere caddelerini kestirme olarak birbirine bağlayacak ilk ve tek nokta olarak büyük önem taşıyan yeni taşıt üst geçidi, İZBAN hattını dört ayaklı köprü ile aşacak. Bu kapsamda 700 metrekarelik ve 50 metre uzunluğunda köprü inşa ediliyor, 300 metre uzunluğunda da yol düzenlenecek. Bölge trafiği için kritik önem taşıyan yeni karayolu köprüsü ile Buca’dan gelip Konak, Bornova, Karşıyaka, Alsancak ya da Çankaya yönüne gitmek isteyen araç sürücüleri, Yenişehir’deki Gaziler Caddesi’ne inmeden direkt olarak Yeşildere yolu üzerinden istediği güzergaha gidebilecek. Yine kuzey aksından ve Konak’tan Buca’ya gitmek isteyen sürücüler, yeni taşıt geçidini kullanarak ulaşımlarını rahatlıkla sağlayabilecek.

Bu önemli ulaşım yatırımı için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gürçeşme Caddesi bölgesinde 2.5 milyon TL’lik kamulaştırma yapıldı. Çevre düzenlemesi ve asfaltlama giderleri dahil yaklaşık 3 milyon 250 bin TL’lik yapım gideriyle birlikte toplam maliyet 5 milyon 750 bin TL’ye ulaşacak.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica