şifremi unuttum?
Ana Sayfa Gündem Özel Boğaziçi Koleji'nin görkemli açılışı

Özel Boğaziçi Koleji'nin görkemli açılışı

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
Birey Dershanelerinin kurucusu Hidayet Erdoğan, 2012-2013 döneminde Çiğli'de faaliyete geçen Özel Boğaziçi Koleji'nin açılışını gerçekleştirdi.
Eğitime verdiği büyük önemi kurduğu dershaneler ve kolejlerle pekiştiren Hidayet Erdoğan, Çiğli'deki Özel Boğaziçi Koleji'nin açılışında bulundu. Açılış töreni oldukça görkemli oldu. Kolejin açılışına Çiğli Belediye Başkanı Av. Metin Solak, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamdullah Işık, Şube Müdürü Muhammet Girgin, Boğaziçi Kolejleri Genel Müdürü Hasan Doğan Özen, öğretmenler ve veliler katıldı. Açılışta küçük çaplı bir tören yapılırken davetlilere ikramlarda bulunuldu.

AMAÇ AYDIN İNSAN YETİŞTİRMEK 

Boğaziçi Kolejleri'nin eğitim anlayışı, misyonu ve vizyonuyla ilgili açıklama yapan yönetim kurulu başkanı Hidayet Erdoğan, "Atatürk devrimlerine, laik cumhuriyete, çağdaş bilime ve evrensel değerlere sahip çıkacak aydın insan yetiştirmek amacıyla Özel Boğaziçi Kolejlerini kurduk" dedi.

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti; "Kendim öğretmenim, eşim öğretmen, babam da öğretmen. Eğitimci bir aileden geliyoruz. Böyle bir aileden de başka türlü bir yatırım düşünülemezdi. Dershanecilik hayatımızı sürdürürken, okul açmak gayretini gösterdik. Bu gayretimiz hayat buldu. Çiğli'de ilk kolejimizi eğitim camiasına kazandırdık. Hedeflerimiz yeni kolejler açmak. Buradan bir de sürpriz vereyim. Bayraklı bölgesinde Ocak-Şubat ayında Boğaziçi Kolejlerinin ikinci şubesini açıyoruz" dedi.

250 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ 

Bin 300 metrekare toplam alana sahip, 250 öğrenci kapasiteli Özel Boğaziçi Koleji'nde 13 derslik, konferans salonu, spor salonu, fen laboratuvarı, kütüphane, açık oyun sahaları ve çocuk oyun bahçesi bulunuyor. Anasınıfı, ilköğretim ve ortaöğretim bölümleri olan kolejde şuan 130 öğrenci eğitim görüyor, 12'si öğretmen toplam 25 çalışan görev yapıyor. Okulda öğrencilerin sağlığı, güvenliği, alacağı bilimsel, sanatsal, sportif ve kültürel eğitime ayrıca önem veriliyor. Bu nedenle okul başlangıcından bu yana tiyatro, drama, satranç, müzik, resim kulüpleri faaliyet gösteriyor. Öğrencilerini geleceğe hazırlarken, ikinci bir dili ana dili gibi öğrenmesini amaçlayan kolejde, İngilizce zorunlu, İspanyolca ise seçmeli ders olarak veriliyor. Bunların dışında öğrencilerin servis ihtiyacı okul tarafından karşılanıyor ve evlerinden alınarak, okul bitiminde tekrar evlerine bırakılıyor. Ayrıca anasınıfı öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı, diğer öğrencilere ise öğle yemeği hizmeti veriliyor.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica
sanalbasin.com üyesidir