şifremi unuttum?
Ana Sayfa Gündem Atatürk Portresi İzmir'e Ödül Getirdi

Atatürk Portresi İzmir'e Ödül Getirdi

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
Mustafa Kemal Atatürk'ün Gündoğdu Meydanı'nda 2400 kişi tarafından silüetinin ortaya çıkarılmasının ardından Özel Kalem Dergisi, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ı Yerel Yönetim Ödülleri’nde ‘sosyal sorumluluk’ dalında yılın belediye başkanı seçti.
Büyük Önder Mustafa Kemal’i anma törenleri kapsamında Konak Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan 2 bin 400 kişi ‘Canlı Atatürk’ portresi oluşturdu. Dünyada da eşi benzeri olmayan bu proje 2012’ye adeta damgasını vurdu. 7’den 70’e kadın erkek onlarca İzmirlinin gönüllü yer aldığı bu etkinlik, ödülle taçlandı. Özel Kalem Dergisi, projenin mimarı Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ı bu yıl beşincisini düzenlediği Yerel Yönetim Ödülleri’nde ‘sosyal sorumluluk’ dalında yılın belediye başkanı seçti.

Türkiye’nin her yerinden vali ve belediye başkanlarının kentleri için hayata geçirdikleri çok özel projeleri değerlendiren Prof. Cevat Geray, Prof. Zekai Görgülü, Prof. Ruşen Keleş ve Prof. Mete Tapan’dan oluşan jürinin yaptığı değerlendirmede Ege’den Tartan’ın yanı sıra Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ile Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da ödüle layık görüldü. Görkemli gecede Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir), Ekrem Fakıbaba (Şanlıurfa), Burhanettin Çoban (Afyonkarahisar), Faruk Akdoğan (Niğde), Mehmet Özhaseki (Kayseri), Prof. Mustafa Zengin (Maltepe), Özcan Işıklar (Silivri) ve Ordu Valiliği ödül alan diğer isimler arasında yer aldı.

İZMİR'E ÖDÜL GETİREN O SİLÜET!!!

İstanbul Üsküdar’daki Adile Sultan Yalısı’nda düzenlenen törende ödülünü ünlü tiyatro sanatçısı Nilgün Belgün’den alan Başkan Hakan Tartan, halkın hizmetkarı olduklarını söyledi. Ödülün kendisini yüreklendirdiğini ifade eden Tartan, bu yıl ödüllerin anısına verildiği merhum gazeteci Mehmet Ali Birand’a atıfta bulunarak, “Mesleğe ve insana saygıyı, zamanı iyi kullanma sanatını ondan öğrendim. Bu ödül cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e, aynı zamanda kadını-genci ile çağdaşlığın gücü ve umudu İzmir’e verilmiş bir ödüldür. Onlar adına kabul ediyorum” dedi.

Gecenin sürprizi ise Türkiye’nin başarılı vali ve belediye başkanlarından oluşan koronun, devlet sanatçısı İnci Çayırlı yönetiminde konuklara şarkı söylemesi oldu.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica